
Tyle wynosi obecnie najwyższa emerytura

Obecnie najwyższe świadczenie emerytalne w Polsce jest wypłacane jednemu z mieszkańców województwa śląskiego przez zabrzański Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Co ciekawe, wynosi ono ponad 43,4 tysiąca złotych co jest wręcz niebywałą kwotą jak na warunki panujące w naszym kraju, bowiem średnia polska emerytura kręci się w okolicach 3 tysięcy złotych brutto. Najbliżej rekordu jest jeden z mieszkańców Warszawy, który otrzymuje co miesiąc od ZUS-u lekko powyżej 36 tysięcy złotych. Przykładowo w Częstochowie najwyższa emerytura trafia do mężczyzny, który stał się emerytem dopiero po ukończeniu 79 latach pracy. W jego przypadku sprawa jest o tyle interesująca, iż ma on przepracowane zaledwie 40 pełnych lat. Jego zasiłek będzie jednak od 1 marca wynosić 23,3 tysiąca polskich złotych.
Niedaleko za Częstochową znajduję się nieduży Rybnik, gdzie rekordowe świadczenie ma wartość 22,6 tysiąca złotych brutto. Pochwalić się nim może były monter, który zakończył definitywnie swoją aktywność zawodową dopiero po upływie 53 lat w wieku grubo ponad 70 lat.
Wracając do wspomnianego wcześniej do lidera rodem ze Śląska to warto wspomnieć, iż mężczyzna przeszedł na emeryturę dopiero po 62 latach i 5 miesiącach pracy w wieku 86 lat co jest wręcz fenomenem na skalę światową. Dodatkowo w trakcie swojej niezwykle długiej i bogatej kariery zawodowej nie wziął on kompletnie żadnego zwolnienia chorobowego, tudzież innego nieskładkowego okresu. Na Śląsku nie brakuje oczywiście wielu innych wartych pozazdroszczenia świadczeń o charakterze emerytalnym. Na wyróżnienie w tym miejscu zasługuje niewątpliwie kobieta zamieszkująca obszar podległy do oddziału ZUS-u rodem z Bielsko-Białej, która dostaje co miesiąc na konto kwotę o wysokości 20,3 tysiąca złotych brutto. Jest to piękny owoc jej 52-letniego okresu pracy zawodowej. Natomiast w Chorzowie Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca sumę w wysokości 21,7 tysiąca złotych. Należy ona do pracownika naukowego, który zakończył swoją karierę w wieku 77 lat po 56 latach różnorakiej aktywności finansowej.
ZUS jasno podkreśla, że w przypadku ostatecznej wysokości emeryturę istotne są zarobki podmiotu, oraz jego całkowity staż pracy. Warto więc maksymalnie wydłużać długość aktywności zawodowej. Ponadto im wyższe interesant otrzymuje zarobki, tym wyższe składki odprowadza. Dzięki temu otrzyma on znacznie większą emeryturę. Nie można także zapomnieć o tym, iż z upływem każdego kolejnego roku dojdą kolejne waloryzacje, które znacznie podwyższą podstawę emerytury.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj