Problem otwierania auta bez akumulatora być może nie jest tak częsty jak zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, ale jednak zdarza się części kierowców. Rozładowany akumulator to nic nowego. Ponadto wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację: chcąc podładować akumulator, wyciągamy go, odruchowo zamykając maskę, przy czym auto jest zamknięte z pilota! Chwila nieuwagi i problem z zablokowanym zamkiem gotowy. Dodatkowo próby przekręcania kluczyka w zamku też nic nie dają. Co robić w takiej sytuacji?

Zablokowany zamek samochodowy przy braku akumulatora

Chociaż dla uważnej osoby taka sytuacja być może wydaje się nie do pomyślenia, to będąc zupełnie szczerym – ile razy robimy coś automatycznie, nasze myśli zajmują dziesiątki ważnych spraw lub po prostu zdarza się chwila roztargnienia? Nie ma potrzeby rozpamiętywać przyczyn, za to trzeba wziąć się za znalezienie dobrego rozwiązania nietypowego problemu z zamkiemJak otworzyć samochód bez akumulatora? - Oczywistym wyjściem wydaje się ręczne przekręcenie kluczyka w zamku samochodowym, by otworzyć drzwi – w końcu powinien on zadziałać mechanicznie. Czasami jednak odmawia posłuszeństwa, najczęściej w sytuacjach, gdy mechanizm jest zamarznięty, z jakiegoś powodu zaciął się lub wystąpiła awaria zamka. Wymaga ona działania profesjonalnego ślusarza, czyli technika biegłego w awaryjnym otwieraniu samochodów.

Jak otworzyć auto, gdy akumulator jest rozładowany?

Poza opisanym przypadkiem akumulator może być też po prostu rozładowany. Wielu kierowców wymienia między sobą informacje i porady, jak zadziałać w takim przypadku. Prawda jest jednak taka, że jeśli w żaden sposób nie można otworzyć auta, najlepszym wyjściem pozostaje tutaj również kontakt z doświadczonym ślusarzem. Dlaczego? Odpowiedź jest jedna – specjalista będzie wiedział, jak wykonać bezinwazyjne awaryjne otwieranie samochodu. Dzięki swojej praktyce i umiejętnościom, a także znajomości technik pracy przy awaryjnym otwieraniu aut dobry ślusarz potrafi przeprowadzić całą operację bez żadnej skazy na pojeździe. Oznacza to, że decydując się na fachowe usługi ślusarskie świadczone przez polecane Pogotowie zamkowe, możemy być zupełnie spokojni o karoserię samochodu, jak i stan zamka, co byłoby niemożliwe przy amatorskim podejściu do awaryjnego otwierania zamków. Z racji tego, że nie każdy samochód można otworzyć bez akumulatora (znaczenie mają tutaj marka oraz model), zdecydowanie warto zgłosić swój problem w rekomendowanej placówce Pogotowia ślusarskiego, gdzie doświadczeni technicy będą wiedzieli, jak uporać się z tą sytuacją.