Komunia to ważna uroczystość zarówno dla dziewczynki, która tego dnia jest prawdziwą gwiazdą uroczystości, jak i dla zaproszonej rodziny. O ile sukienka na uroczystości w kościele nie podlega dyskusji i zwykle poświęca się jej tyle czasu, że nie ma tu miejsca na niedopowiedzenia, o tyle niewiele mówi się o sukience, którą dziewczynka mogłaby założyć później w rodzinnym gronie. Na reporteryoung.pl znajdziesz wiele propozycji sukienek, które można ubrać po komunii i czuć się na luzie.

Jaka sukienka będzie idealna po komunii?

Stawiajmy przede wszystkim na luz, qby dziewczynka czuła się swobodnie, ale wciąż wyjątkowo i pięknie. Bardzo często pośród gości komunijnych znajdują się kuzyni i kuzynki, a czas po uroczystościach kościelnych spędzany jest nie tylko przy wspólnym stole, ale również na zabawach i rozmowie. Biała, komunijna sukienka może przeszkadzać w beztroskich czynnościach i narażona jest na zaplamienie, choćby z tych powodów warto przebrać dziecko po komunii w coś ładnego, ale znacznie bardziej wygodnego. 

Wybierając sukienki pokomujnijne dla dziewczynki bardzo często stawiamy również na biel oraz pastele. Śliczna, zwiewna biała sukienka z czarnym kołnierzykiem podkreśli podniosłość uroczystości, można też wybrać białą, koronkową, krótką sukienkę lub jej jasnoniebieską alternatywę. Nie musimy ograniczać się do bieli. Idealne sukienki dla dziewczynki na czas po komunii to także sukienki w kwiatki w pastelowych, różowych i miętowych odcieniach. Prawdziwa indywidualistka może nawet wybrać czarną sukienkę w kolorowe kwiaty, to jest jej dzień i powinna czuć się doskonale. Jednokolorowe sukienki w odcieniach błękitu, mięty, seledynu czy lila to również świetny pomysł. 

Co do materiału, sukienki pokomunijne dla dziewczynki kojarzą się z koronką, tiulem, żorżetą, jedwabiem, czyli czymś delikatnym i zwiewnym. Jednak równie dobrym pomysłem mogą być bawełna lub dzianina. Są miękkie, wygodne, łatwo je prać, a przy są równie eleganckie i dziewczęce, co koronka.

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze sukienki?

Sukienki dla dziewczynki powinny być przede wszystkim dopasowane do okazji, więc raczej oczywistym kryterium będzie jakiś elegancki element, jeśli nie przy sukience, to w formie dodatku. Najlepiej, żeby pasowała też do aury na zewnątrz, ale to akurat nie jest takie proste, więc trzeba postawić na pasujące okrycie. Sweterek czy lekka kurteczka z materiału powinny wystarczyć. Warto mieć też zapasowe baleriny lub espadryle, które stanowią kwintesencję luzu, ale też wyglądają dość elegancko. 

Sukienki pokomunije dla dziewczynki, które oferuje reporteryoung.pl są w różnych kolorach i fasonach. Zróżnicowane są także materiały, z których je uszyto, ale łączy je jedno – są modne i na czasie. Warto tak wybierać sukienkę, żeby służyła również na inne okazje w późniejszym czasie.