O swoje uzębienie należy dbać, jeśli nie chcemy męczyć się z bólem, nieprzyjemnymi efektami chorób jamy ustnej oraz defektami wizualnymi, które będą szpecić nasz uśmiech. Kto jednak zapewni nam zadowalającą jakość usług stomatologicznych? Stomatolog przyjmujący prywatnie czy dentysta, który podpisał kontrakt z NFZ? Na to pytanie warto sobie szczerze odpowiedzieć, zanim zdecydujemy, gdzie zapisać się na wizytę oraz przede wszystkim zastanowić się, jak przedstawia się kwestia cennika w prywatnym gabinecie.

​Stomatolog w Lubawie – prywatnie znaczy drogo?

Niestety nie ma co się oszukiwać, stomatolog prywatnie najprawdopodobniej będzie liczył sobie za swoje zasługi stosownie do jakości. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że gabinet z nowoczesnymi sprzętami, w którym personel nieustannie się doszkala i zdobywa nowe certyfikaty, potrzebuje pieniędzy na swoje utrzymanie. Zatem musimy liczyć się z tym, że leczenie na własny koszt to całkiem spora inwestycja. W przypadku dentysty, który podpisał kontrakt z NFZ możemy liczyć na darmowe zabiegi, ale tutaj także kryje się pewna pułapka. Nie wszystkie usługi możemy uzyskać za darmo i nie chodzi tutaj tylko o stomatologię estetyczną. Także leczenie kanałowe będzie od nas wymagało zainwestowania własnych funduszy. Jeżeli więc chcemy mieć stałego lekarza, znającego naszą historię choroby, którego nie ogranicza finansowanie z NFZ, być może lepiej zrobimy odkładając na stomatologa prywatnie.

​Stomatolog w Lubawie prywatnie – komfort leczenia

Niewystarczająco wiele się mówi o pasji do zawodu, jeśli chodzi o pracę stomatologa. Być może dla pacjenta dużo ważniejszy jest profesjonalizm niż satysfakcja zawodowa dentysty, jednak tej kwestii nie powinno się pomijać. Stomatolog przyjmujący prywatnie powinien entuzjastycznie podchodzić do swoich zadań, chętnie się doszkalać i roztaczać nad pacjentem kompleksową opiekę. Sprawi to, że będziemy mogli cieszyć się większym komfortem w gabinecie. Warto zajrzeć tutaj https://perfektsmile.pl/lubawa/ i poznać stomatologa, który prywatnie prowadzi klinikę dentystyczną w okolicach Lubawy. Pacjenci cenią to miejsce za wysoką jakość usług oraz przyjazną atmosferę.