Już od września powraca do BDK Kinoteka Brodnica!

6 WRZEŚNIA, godz. 18:00
KINO (NIE) TYLKO DLA KOBIET -
„DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK” (115 min.)
Nowa brytyjska komedia reżysera Richarda Loncraine'a. Fabuła filmu związana jest z modnym ostatnio w brytyjskim kinie tematem starości, która okazuje się czasem aktywności, radości, drugich szans na miłość. Sandra jest szczęśliwą mężatką i obraca się wśród śmietanki towarzyskiej. Wszystko zmienia się, gdy podczas jednego z wystawnych przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Sandra z dnia na dzień traci swoje uporządkowane życie i przeprowadza się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif pod każdym względem jest jej zupełnym przeciwieństwem, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość życia i… pasję do tańca! Być może pojawi się też szansa na nową miłość?

 

7 WRZEŚNIA , godz. 18:00
KINO MOCNE - „CICHE MIEJSCE” (90 min.)
"Ciche miejsce", to horror inny niż wszystkie. W niezwykle  przemyślany sposób operuje dźwiękiem, a raczej jego brakiem. W filmie dialogi są na migi, a bohaterowie chodzą boso, by nie narobić hałasu. W post-apokaliptycznym świecie  Ziemią rządzą krwiożercze potwory, wyczulone na dźwięk, które przypominają Demogorgona ze "StrangerThings". Są ślepe, ale mają ekstremalnie dobry słuch, a "widzą" za sprawą echolokacji, wydając charakterystyczne dźwięki klikania. Nie wiadomo skąd się wzięły, ale wiadomo, że jedyną szansą na przetrwanie w świecie niedalekiej przyszłości jest bezszelestne  poruszanie się.
Twórcą filmu jest pół-Polak, pół-Irlandczyk, John Krasinski, który zagrał również główną rolę, obok EmilyBlunt.
Nad horrorem "Ciche miejsce" rozpływają się krytycy na całym świecie - praktycznie wszystkie recenzje ma pozytywne. "To wyjątkowe dzieło! Znakomicie zagrane, ale i tak największą gwiazdą tego filmu jest cisza i to, co robi z nią kamera" - pisze sam Stephen King.

 

9 WRZEŚNIA, godz. 12:00
SEANS Z MAMĄ I TATĄ - „COCO” (130 min.)
Animacja Studia Disney/Pixar. Mały Miguel, zafascynowany grą na gitarze marzy o tym, by pójść w ślady swojego muzycznego idola. Niestety jego planów nie pochwalają najbliżsi…

9 WRZEŚNIA, godz. 14:00
KINO MALUCHA - „Masza i niedźwiedź”, „Mali odkrywcy” i inne bajeczki.

W bloku SEANS Z MAMĄ I TATĄ prezentujemy repertuar adresowany do dzieci w wieku szkolnym, maluszków zaś (od niemowlaka, do przedszkolaka) zapraszamy do KINA MALUCHA- w tym bloku proponujemy krótsze bajki, trwające nie dłużej, niż 10 min. jedna (czas trwania seansu nie przekroczy 45 min.), dzieci mogą siedzieć u opiekunów na kolanach, na sali włączone jest lekkie oświetlenie, a dźwięk przyciszany. Wszystko po to, by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla najmłodszych widzów, dla których często jest to pierwsza wizyta w kinie.
Prosimy o punktualność, przypominamy też, że na salę kinową nie wnosimy jedzenia oraz picia (do dyspozycji widzów jest kawiarnia).

INFO O SEANSACH - +48 668 283 124
WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA SĄ BEZPŁATNE!