Data wydarzenia: 21.04.2018 10:00 - 21.04.2018 18:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, ul. Karbowska 29 Brodnica21 kwietnia 2018 roku zapraszamy wszystkich na festyn "Od ziarna do chleba", który odbędzie się o godz. 10:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, ul. Karbowska 29.

Festyn ma na celu przypomnienie jak to było kiedyś, będzie można przypomnieć sobie dawne tradycje i zwyczaje, skosztować dawnych smaków, poprzez różne potrawy regionalne jakie to kiedyś robiły babcie. Pierogi, zupy, różnego typu ciasta i inne smakołyki przygotowane przez wybrane koła gospodyń wiejskich z naszego powiatu. Ponad to będzie możliwość zapoznania się z tym jak dawniej robiono masło bądź kiszono kapustę. Podczas festynu będzie można zobaczyć wystawę maszyn rolniczych, a ponad to na najmłodszych czekają rożnego typu zabawy: zumba, grupa cyrkowa jak i skecze. W festynie wezmą udział wszystkie szkoły z Brodnicy, które będą świadczyć usługi: fryzjerstwa, kosmetologii, stomatologii oraz przewidziane zostały wykłady profesorów z różnych uczelni. O godzinie
14:00 wystąpi zespół Boys Band, nasz regionalny zespól, który uczestniczył w programie Disco Star. Organizatorzy przewidzieli dużo więcej rożnych atrakcji i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas festynu będzie można spędzić miło czas i oderwać się od życiowego pędu.