Hao Rao w Sali Koncertowej Fryderyk - koncert specjalny

01.07.2022 19:30

Miejsce wydarzenia: Sala Koncertowa Fryderyk - Warszawa, Podwale 13/15

Organizator: Agencja Koncertowa PRESTO 2 Marcin Sokołowski

Zapraszamy do Sali Koncertowej Fryderyk na Recital Chopinowski w wykonaniu Hao Rao, znakomitego finalisty XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Solowy recital - który dał, gdy miał 13 lat, a podczas którego zagrał chopinowskie etiudy - w chińskiej operze w Guangzhou (The Guangzhou Opera House/Guang Zhou Da Ju Yuan) otworzył mu drzwi do występów na całym świecie.
Koncertował w Chinach, Stanach Zjednoczonych i w Europie. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych występując na jednej scenie z utytułowanymi muzykami. Jest laureatem prestiżowych konkursów pianistycznych.
W Sali Koncertowej Fryderyk wystąpi 1 lipca o godz. 19.30, a w programie znajdą się najsłynniejsze kompozycje Fryderyka Chopina.

Program koncertu:

Ballada g-moll op. 23 Nr 1
Ballada F-dur Op.38 Nr 2 
Ballada As-dur Op. 47 Nr 3 
Ballada f-moll Op. 52 Nr 4 
Nokturn B-dur Op. 62 Nr 1 
3 Walce z Op. 34
Polonez As-dur Op. 53 „Heroiczny”
Sala Koncertowa Fryderyk została uznana za najpiękniejszą sale kameralną w Warszawie i jako jedyna znalazła się w ofercie Warszawskiej Organizacji Turystycznej skierowanej do zagranicznych gości - "Warszawa Luksusowa”.
Koncerty chopinowskie we „Fryderyku” maja formę XIX spotkań muzycznych. Wnętrze, inspirowane jest XIX wiekiem, stąd eleganckie, kryształowe żyrandole i stylowe dodatki XIX wiecznych designerów.

Odtwórcami kompozycji Fryderyka Chopina są pianiści o międzynarodowej renomie, absolwenci i profesorowie prestiżowych akademii muzycznych w Polsce i na świecie: Uniwersytetu Muzycznego im.Fryderyka Chopina w Warszawie, nowojorskiej Juilliard School, londyńskiej Royal Academy of Music, Konserwatorium w Moskwie czy francuskiego Conservatoire de Paris. Przedstawiają oni własne interpretacje utworów Fryderyka Chopina. W programie znajdą Państwo najsłynniejsze jego kompozycje. Zabrzmią m.in. Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwana Rewolucyjną, Polonez As-dur op. 53 tzw.”Heroiczny", Preludium Des-dur op.28 nr 16 zwane Deszczowym. Artyści graja na znakomitym, koncertowym fortepianie Steinway, należącym do najbardziej uznawanej marki na świecie.

Koncerty składają się z dwóch części, przedzielonych krótką przerwą podczas której goście są częstowani lampką szampana.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Kup bilet