Brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kierowca miał również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (7.07.) policjanci z ruchu drogowego, dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów w miejscowości Jajkowo, zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że 45- letni mężczyzna decyzją właściwego organu ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci poinformowali 45-latka, że popełnił przestępstwo za co odpowie przed sądem. Mieszkaniec powiatu brodnickiego za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

Kto prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.