Policjantka z Brodnicy spotkała się z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą poruszono temat bezpieczeństwa na drodze, cyberprzemocy oraz hejtu w Internecie. Dzieci otrzymały od policjantki elementy odblaskowe, a po wyjściu na plac szkolny, mogły usiąść do policyjnego radiowozu.

Wczoraj (13.09.) policjantka z Brodnicy  spotkała  się z przedszkolakami oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Funkcjonariuszka omówiła temat cyberprzemocy oraz hejtu w Internecie, przedstawiła dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas  zabaw, zachowań w domu czy na podwórku.  Przypomniała o potrzebie jazdy samochodem w specjalnych fotelikach lub na siedziskach. Pani w mundurze  opowiadała też o samym zawodzie policjanta, przybliżając zebranym na czym polega codzienna policyjna służba. Dzieci mogły zobaczyć w jaki sprzęt wyposażony jest policjant wychodzący do służby.

Dodatkowo poinformowała najmłodszych użytkowników dróg o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych po zmroku. W prezencie dzieci otrzymały elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy Brodnica, a w zamian obiecały przestrzegać przepisów o których dowiedziały się podczas spotkania. Po wyjściu na plac szkolny, na słuchaczy czekała kolejna niespodzianka. Każdy chętny mógł usiąść do policyjnego radiowozu i wczuć się w rolę stróża prawa.