Zdarzenia odnotowane na terenie powiatu brodnickiego 21.02.2022 r. – 27.02.2022 r.

23.02.2022 r., godz. 16.58 – Buk Góralski -  pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego.  Działania zastępów polegały  na ugaszeniu palącej się sadzy w przewodzie kominowym za pomocą sprzętu kominiarskiego, sprawdzono pomieszczenia budynku miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla – zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział  zastęp JRG Brodnica oraz OSP Jabłonowo Pom. 

24.02.2022 r., godz. 7.14 – Jabłonowo Zamek – samochód osobowy wypadł z drogi. Pojazdem podróżowały 3 osoby, które opuściły go przed przybyciem służb ratunkowych. Na miejscu obecny był zespół ZRM, który zajmował się dwunastoletnim dzieckiem a następnie przetransportował je do szpitala. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pozostałości powypadkowych. W działaniach udział brał zastęp JRG Brodnica oraz OSP Jabłonowo Pom.  

25.02.2022 r., godz. 14.39 – Górzno ul. Ogrodowa – Pożar budynku jednorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP zastano silne zadymienie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.  Po wprowadzeniu linii gaśniczych i podaniu prądów gaśniczych na palące się pomieszczenie i oddymieniu w jednym z pomieszczeń znaleziono znajdujące się na łóżku zwęglone zwłoki mężczyzny (63 lata). Usunięto  nadpalone elementy wyposażenia na zewnątrz obiektu w celu dogaszenia pogorzeliska. Dokonano również prac rozbiórkowych w części poddasza celem wykluczenia obecności zarzewi ognia. Przybyła na miejsce grupa dochodzeniowa Policji pod nadzorem Prokuratora podjęła czynności operacyjne mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica, dwa zastępy OSP Górzno, Grążawy, Świedziebnia.

26.02.2022 r. godz. 15.55 -  Małki gm. Bobrowo – Wypadek auta osobowego z motocyklem – Na drodze krajowej DK 15  doszło do wypadku, w którym został ranny motocyklista. Pomocy przedmedycznej udzielił zastęp z JRG Brodnica, a po przyjeździe na miejsce ZRM osoba została przekazana ratownikowi medycznemu a następnie przewieziona do szpitala. Ruch na DK 15  do czasu dochodzenia przez Policje odbywał się wahadłowo. W działaniach udział brał zastęp JRG Brodnica oraz OSP Zgniłobłoty.

27.02.2022 r. godz. 15.05 -  Świedziebnia – kolizja dwóch samochodów osobowych.  Pojazd Axiam wyjeżdżając z bocznej drogi uderzył w jadące Audi. Auta zatrzymały się na poboczu. Samochodem Audi podróżowały cztery osoby, jedna z nich uskarżała się na ból głowy. Pomocy medycznej udzielił jej strażak OSP, który przybył jako pierwszy na miejsce zdarzenia. Przybyły ZRM po zbadaniu kobiety pozostawił ją na miejscu. Kierujący pojazdem Axiam nie odniósł obrażeń. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pozostałości powypadkowych. W działaniach udział brał zastęp JRG Brodnica oraz OSP Świedziebnia