Niepokojące informacje dotarły do nas już wczoraj wieczorem. Dzisiaj udało nam się potwierdzić informację, że u jednego z pracowników brodnickiego szpitala wykryto zakażenie koronawirusem.


To 25. przypadek COVID-19 od początku epidemii w powiecie brodnickim. Jak udało nam się ustalić, zakażoną osobą jest pracownik Szpitala Powiatowego w Brodnicy.

Informacja o kolejnym zakażeniu znajduje także swoje potwierdzenie w komunikacie wydanym przez PSSE Brodnica z godz. 8:00.

Więcej informacji udzieliła rzecznik WSSE w Bydgoszczy:

- Szanowny Panie Redaktorze, informuję, że na jednym z oddziałów Szpitala w Brodnicy (powiat brodnicki) odnotowano potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u 1 osoby z personelu. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku. Na zlecenie dyrektora szpitala pobrano wymazany na oddziale zarówno od personelu, jak i pacjentów. O wynikach informować będziemy na bieżąco. 10 osób z personelu przebywa na kwarantannie. Dla pacjentów dedykowano nowy personel medyczny. W szpitalu od początku pandemii utrzymany jest zakaz odwiedzin. W kwarantannie od wczoraj przebywa również 5 osób z kontaktu domowego.

Do tematu wrócimy.