W samym środku lata w Brodnicy odbędzie się kolejna odsłona cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zawodniczkom i zawodnikom przyjdzie rywalizować w zachwycającej scenografii Pojezierza Brodnickiego. Tylko czy starczy im sił na delektowanie się widokami?

Brodnicki maraton to połączenie: sportowych wyzwań w postaci urozmaiconych tras oraz urokliwych krajobrazów. Brodnicki maraton to kumulacja: pełnia lata oraz maksimum rowerowych emocji przeżywanych na dystansach przygotowanych przez Cezarego Zamanę. Brodnicki maraton to magnetyzująca propozycja: zwróci uwagę pasjonatów kolarstwa górskiego, miłośników jazdy bardziej rekreacyjnej, a także dzieci oraz młodzieży. Brodnicki maraton to jak widać sportowe wydarzenie, w którym zdecydowanie warto wziąć udział.

 

W Brodnicy czekać będą cztery starannie wytyczone i bezpiecznie oznakowane trasy. Będą różnić się między sobą poziomem trudności oraz długością. Każda została tak sprofilowana, aby dostarczyć maksimum satysfakcji różnym grupom sportowców: tych, którzy jeżdżą dużo i intensywnie, jak i tym, którzy stawiają na wolniejszą, ostrożniejszą jazdę. Ci pierwsi zmierzą się na dystansie ½ Pro oraz Pro, gdzie przeszkód będzie najwięcej, podobnie jak kilometrów do przejechania (odpowiednio 40 oraz 60 kilometrów). Ci drudzy mogą obaw startować na Hobby czy Fit (7 i 19 kilometrów), pomyślanych dla seniorów, kobiet, osób poczatkujących czy młodzieży. Program zawodów uzupełni darmowy, pełen uśmiechu wyścig z Rybką MiniMini. Przy żywiołowym dopingu znanej z telewizyjnych bajek postaci ścigać się będą dzieci do 6. roku życia.

 

„Wytyczyłem trasy tak, by poprowadziły wokół jak największej liczby różnorodnych zbiorników Pojezierza Brodnickiego. Będzie wiele singli, nie braknie uskoków, a szybkości osiągane na zjazdach podpompują adrenalinę nawet u najbardziej wybrednych czy zaprawionych zawodników” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „To już kolejna wizyta cyklu Mazovia w Brodnicy, więc świetnie orientuję się w tutejszych terenach i ścieżkach. To pozwala na tworzenie naprawdę znakomitych tras” – dodaje kolarski mistrz Polski.

 

Ale nie tylko Cezary Zamana zadba o jak najlepsze samopoczucie zawodniczek i zawodników, którzy pierwszego dnia sierpnia zjadą do Brodnicy. W organizację maratonu zaangażował się także Urząd Miejski w Brodnicy oraz tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 
Zapisy na zawody Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/178), a także w dniu maratonu w biurze zawodów.

  

PROGRAM ZAWODÓW BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

NIEDZIELA, 1 SIERPNIA

 

Baza zawodów, start i meta: Niskie Brodno 21 B, Brodnica

 

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
  • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy 

 

Starty

  • 10:30 – start dystansu Hobby
  • 11.30 – start dystansów 1/2 PRO, PRO
  • 11.40 – start dystansu Fit
  • 12:00 – zawody Mini Mini 

 

Dekoracje 

  • 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu ½ Pro
  • 15:30- dekoracja dystansu Pro

 

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

 

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.