Nie wzrosła liczba zakażeń w powiecie brodnickim - informuje w kolejnym komunikacie o sytuacji epidemiologicznej w powiecie Starosta Brodnicy. Jedyny przypadek to ten potwierdzony z wczoraj u mieszkańca Pokrzydowa.

Komunikat Starosty z 25 marca:

Informuję, że na terenie powiatu brodnickiego nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Jedyny zakażony mężczyzna na chwilę obecną jest w stanie niewymagającym hospitalizacji. Przebywa pod kontrolą w izolacji domowej.

Nie zmieniła się od wczoraj liczba osób z powiatu brodnickiego hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W szpitalu przebywają trzy osoby, które oczekują na wynik badań na obecność wirusa. Z 200 do 223 wzrosła liczba osób poddanych kwarantannie, 20 z nich przebywa w ośrodku przeznaczonym do kwarantanny zbiorowej. Pozostają tam w warunkach izolacji od innych osób objętych tego typu kwarantanną. Nie zmieniła się liczba osób objętych nadzorem sanitarnym. Tą formą kontroli objętych jest 12 osób.

Ze względu na wyjątkowe okoliczności zaistniałe w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, w szczególności z uwagi na troskę o nastroje społeczne, jeszcze raz apeluję gorąco do mieszkańców i gości powiatu brodnickiego o korzystanie z rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji, którymi są informacje zamieszczane na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy oraz oficjalne Komunikaty Starosty Brodnickiego dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej publikowane systematycznie na stronie Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Apeluję o weryfikowanie pojawiających się w mediach społecznościowych informacji, a także o zachowanie rozsądku i nieuleganie panice.

Ponownie wzywam do zachowania rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględnego stosowania się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz innych służb.

O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej oraz podejmowanych w związku z tym działaniach będziemy powiadamiać na bieżąco.