Kierowca golfa nie zatrzymał się do kontroli, po pościgu potrącił policjantkę i uciekł. Policjant oddał strzał ostrzegawczy. Pasażer pojazdu został zatrzymany. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie kierowcy samochodu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (25.10) kilka minut przed godziną 18.00. Patrol policjantów ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta, zauważył vw golfa, który gwałtownie ruszył ze stacji paliw i jechał w kierunku obwodnicy. Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierowca jednak zbagatelizował to i zaczął uciekać.
Po przejechaniu kilkuset metrów policjanci zajechali drogę golfowi, jednak kierowca tego auta nie zatrzymał się i uderzył w radiowóz. Policjantka wysiadła z radiowozu i złapała za klamkę golfa. Jednak kierowca gwałtownie ruszył na wstecznym biegu potrącając policjantkę. Po kilkuset metrach auto zatrzymało się, a kierowca zaczął uciekać. Drugi z funkcjonariuszy, reagując na to, co się wydarzyło, oddał strzał ostrzegawczy.
Policjanci zatrzymali pasażera golfa. 53-latek był w stanie nietrzeźwości. W tej chwili trwają czynności mające na celu zatrzymanie kierowcy golfa, którego dane policjanci znają, więc to zapewne tylko kwestia czasu, aż zostanie zatrzymany.