Nie tak dawno w lutym ogłoszono, że można wylicytować nieruchomość po dawnym Urzędzie Gminy mieszczącym się przy ul. Zamkowej. Budynek został kupiony.

Przypomnijmy, budynek podzielony był na 6 lokali, każdy można było nabyć osobny drogą licytacji, która odbyła się dn. 29 marca 2021 roku, do udziału przystąpiła tylko jedna firma z Torunia. Nabyła ona wszystkie 7 lokali, a więc cały budynek.

Budynek posiada cztery kondygnacje wraz z piwnicami i garażami, został on wybudowany w 1979 r.. Tu mieściło się Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy. Co teraz tam powstanie?

Jak ogłosiło Starostwo Powiatowe na swojej stronie, przetarg wygrała firma Medicus z Torunia. Zakupiła ona cały budynek i wzięła udział w aż 7 licytacjach aby go zdobyć łączna wartość wyniosła ponad  1,5 mln złotych. Była jedynym podmiotem, który brał udział w zakupie nieruchomości.  Czym się zajmuje ta firma? Jak sama nazwa wskazuje jest to firma medyczna, posiada ona w Polsce liczne przychodnie oraz w skład jej wchodzi również grupa ratowniczo-medyczna prowadząca szkolenia. Być może, już niedługo w tym budynku postawie również taka przygodnia, jak w innych miastach.  W swojej ofercie posiada m.in. rezonans magnetyczny czy komorę hiperbaryczną.

Czy uważacie, że taka inwestycja w Brodnicy się przyda?