Zawodnicy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" w miniony weekend zaliczyli udany start w regatach o Puchar prezydenta Grudziądza. W wielu kategoriach stanęli na podium.

Regaty o Puchar prezydenta Grudziądza odbyły się na jeziorze Rudnik. Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie "Pojezierze" reprezentowało 9 zawodników: Julia Jurkiewicz, Martyna Sternicka i Jan Olszewski w klasie ISA 407 oraz Łucja Żuchowska, Weronika Kocieniewska, Zuzanna Bieńkowska, Karol i Filip Wojtera, Olaf Kędzia w klasie Optimist.

W sobotę, przy stosunkowo korzystnych warunkach młodzi żeglarze BTŻ "Pojezierze" mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Niestety, chociaż organizatorzy z sekcji żeglarskiej "Eletryka" zaplanowali regaty na dwa dni, w niedzielę ze względu na brak wiatru nie udało się rozegrać żadnego wyścigu.

W klasie ISA 407 wśród dziewcząt Julia Jurkiewicz zajęła 2., a Martyna Sternicka 3. miejsce. W klasyfikacji chłopców 2. miejsce zajął debiutujący w tej klasie Jan Olszewski.

W kategorii optimist dziewcząt aż trzy podopieczne BTŻ "Pojezierze" stanęły na podium, kolejno: Weronika Kocieniewska, debiutująca Zuzanna Bieńkowska i Łucja Żuchowska. Wśród chłopców 3. miejsce zajął Karol Wojtera, a 6. jego młodszy brat - Filip. Zawodnicy otrzymali m.in. dyplomy i wyróżnienia w najmłodszej kategorii U-9, wśród nich Olaf Kędzia.

- Niestety, pogoda pozwoliła na rozegranie wyścigów tylko pierwszego dnia - mówi Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - Cieszą wyniki naszych zawodników, bo to efekt wielu godzin spędzonych na wodzie podczas treningów. Z kolei dla najmłodszych zawody są przede wszystkim okazją do zdobywania cennego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości. Nie mniej i debiutanci z Grudziądza wyjechali z pucharami. - kontynuuje Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze".

Regaty w Grudziądzu były jednymi z ostatnich w sezonie dla zawodników BTŻ.

- Czekają nas jeszcze Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w Chełmży, a potem przerwa aż do kwietnia - kończy Jacek Rozwadowski.