W miniony weekend rozegrano pięć spotkań 17. kolejki II ligi w grupie drugiej. Drużyna MKS HENRI LLOYD Brodnica po wygranej z KPR Gryfino awansowała na 3. miejsce w tabeli.

Źródło: zdjęcie - MKS HENRI LLOYD Brodnica, tekst: www.handballnews.pl 

Pierwsza część spotkania z KPR-em Gryfino była zacięta i gospodarze prowadzili różnicą dwóch trafień. Goście przyjechali w osłabionym składzie i musieli sobie radzić bez kluczowych zawodników. Na parkiecie brakowało   Lucjana Galusa, Mateusza Kminikowskiego czy Tomasza Matoszko. Po zmianie stron MKS systematycznie powiększał przewagę i zaczął dominować na parkiecie. Gospodarze zwyciężyli 31:25.  – Mecz od początku do końca był pod naszą kontrolą. Cała drużyna zagrała świetnie – powiedział obrotowy MKS-u Brodnica,  Mikołaj Kamiński w rozmowie z HandballNews. 

W starciu lidera grupy z drużyną z ostatniego miejsca AZS UMK Toruń nie dał rady. Kwidzynianie odnieśli siedemnasty triumf w tym sezonie i dalej są niepokonani. Tym razem wygrali różnicą dziewiętnastu trafień (40:21). 

MKS HENRI LLOYD Brodnica - KPR Gryfino 31:25 (12:10)

Przed brodniczanami wyjazdowe spotkanie w Grudziądzu.

- W następnej kolejce wielkie derby, a naszym rywalem będzie MKS Grudziądz. Już dziś zapraszamy kibiców z Brodnicy na to spotkanie do Grudziądza - czytamy na stronie brodnickiego zespołu.

Spotkanie grudziądzkim MKS-em w najbliższą sobotę 23 lutego o godz. 17:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu.

Tabela po 17. kolejce II ligi: