Mistrzostwa Świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca i potrwają do 15 lipca 2018 roku. Reprezentacja Polski w fazie grupowej MŚ 2018 ma trzech rywali - to Kolumbia, Senegal i Japonia.

23-osobowa kadra reprezentacji Polski na Mundial w Rosji:

Bramkarze: Bartosz Białkowski (Ipswich Town), Łukasz Fabiański (Swansea City), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn);
Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Thiago Cionek (SPAL Ferrara), Kamil Glik (AS Monaco), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Legia Warszawa);
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria Genua), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Piotr Zieliński (SSC Napoli)
Napastnicy: Dawid Kownacki (Sampdoria Genua), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht)

Pierwszy mecz Polacy rozegrają 19 czerwca w Moskwie na Otkrytije Arenie o godzinie 15.00 z Senegalem.  W drugiej kolejce - 24 czerwca - zagramy z teoretycznie najsilniejszym rywalem, czyli reprezentacją Kolumbii o 20.00 w Kazaniu. Natomiast ostatni mecz odbędzie się 28 czerwca o 16.00 w Wołgogradzie. Przeciwnikami Polski będą Japończycy.

Terminarz MŚ 2018 (faza grupowa):
Grupa A
14 czerwca 2018 17:00 Rosja - Arabia Saudyjska (Moskwa)
15 czerwca 2018 14:00 Egipt - Urugwaj (Jekaterynburg)
19 czerwca 2018 20:00 Rosja - Egipt (St. Petersburg)
20 czerwca 2018 17:00 Urugwaj - Arabia Saudyjska (Rostów)
25 czerwca 2018 16:00 Urugwaj - Rosja (Samara)
                         16:00 Arabia Saudyjska - Egipt (Wołgograd)

Grupa B
15 czerwca 17:00 Maroko - Iran (St. Petersburg)
                 20:00 Portugalia - Hiszpania (Soczi)
20 czerwca 14:00 Portugalia - Maroko (Moskwa)
                 20:00 Iran - Hiszpania (Kazań)
25 czerwca 20:00 Iran - Portugalia (Sarańsk)
                 20:00 Hiszpania - Maroko (Kaliningrad)

Grupa C
16 czerwca 12:00 Francja - Australia (Kazań)
                  18:00 Peru - Dania (Sarańsk)
21 czerwca 14:00 Dania - Australia (Samara)
                 17:00 Francja - Peru (Jekaterynburg)
26 czerwca 16:00 Dania - Francja (Moskwa)
                 16:00 Australia - Peru (Soczi)

Grupa D
16 czerwca 15:00 Argentyna - Islandia (Moskwa)
                 21:00 Chorwacja - Nigeria (Kaliningrad)
21 czerwca 20:00 Argentyna - Chorwacja (Niżny Nowogrod)
22 czerwca 17:00 Nigeria - Islandia (Wołgograd)
26 czerwca 20:00 Nigeria - Argentyna (St. Petersburg)
                 20:00 Islandia - Chorwacja (Rostów)

Grupa E
17 czerwca 14:00 Kostaryka - Serbia (Samara)
                 20:00 Brazylia - Szwajcaria (Rostów)
22 czerwca 14:00 Brazylia - Kostaryka (St. Petersburg)
                 20:00 Serbia - Szwajcaria (Kaliningrad)
27 czerwca 20:00 Serbia - Brazylia (Moskwa)
                 20:00 Szwajcaria - Kostaryka (Niżny Nowogrod)

Grupa F
17 czerwca 17:00 Niemcy - Meksyk (Moskwa)
18 czerwca 14:00 Szwecja - Korea Południowa (Niżny Nowogrod)
23 czerwca 17:00 Korea Południowa - Meksyk (Rostów)
                 20:00 Niemcy - Szwecja (Soczi)
27 czerwca 16:00 Korea Południowa - Niemcy (Kazań)
                 16:00 Meksyk - Szwecja (Jekaterynburg)

Grupa G
18 czerwca 17:00 Belgia - Panama (Soczi)
                 20:00 Tunezja - Anglia (Wołgograd)
23 czerwca 14:00 Belgia - Tunezja (Moskwa)
24 czerwca 14:00 Anglia - Panama (Niżny Nowogrod)
28 czerwca 20:00 Anglia - Belgia (Kaliningrad)
                 20:00 Panama - Tunezja (Sarańsk)

Grupa H
19 czerwca 14:00 Kolumbia - Japonia (Sarańsk)
                 17:00 Polska - Senegal (Moskwa)
24 czerwca 17:00 Japonia - Senegal (Jekaterynburg)
                 20:00 Polska - Kolumbia (Kazań)
28 czerwca 16:00 Japonia - Polska (Wołgograd)
                 16:00 Senegal - Kolumbia (Samara)

Terminarz MŚ 2018 (faza puchorowa):

1/8 FINAŁU
30 czerwca 16:00 Zwycięzca grupy A - drugi zespół grupy B (Soczi)
                 20:00 Zwycięzca grupy C - drugi zespół grupy D (Kazań)
1 lipca 16:00 Zwycięzca grupy B - drugi zespół grupy A (Moskwa - Łużniki)
           20:00 Zwycięzca grupy D - drugi zespół grupy C (Niżny Nowogrod)
2 lipca 16:00 zwycięzca grupy E - drugi zespół grupy F (Samara)
           20:00 zwycięzca grupy G - drugi zespół grupy H (Rostów)
3 lipca 16:00 Zwycięzca grupy F - drugi zespół grupy E (St. Petersburg)
           20:00 Zwycięzca grupy H - drugi zespół grupy G (Moskwa - Otkrytiye)

ĆWIERĆFINAŁY

6 lipca 16:00 1A/2B - 1C/2D (Niżny Nowogrod)
          20:00 1E/2F - 1G/2H (Kazań)
7 lipca 16:00 1F/2E - 1H/2G (Soczi)
          20:00 1B/2A - 1D/2C (Samara)

PÓŁFINAŁY

10 lipca 20:00 Półfinał 1 (St. Petersburg)
11 lipca 20:00 Półfinał 2 (Moskwa - Łużniki)

MECZ O 3. MIEJSCE
14 lipca 16:00 (St. Petersburg)

FINAŁ
15 lipca 17:00 Finał (Moskwa - Łużniki)