Zawodnicy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" uczestniczyli w mocno obsadzonych regatach na Jeziorze Chełmżyńskim. Dla Karola Wojtery było to pożegnanie z klasą optymist, a dla Martyny Twarogowskiej debiut na laserze.

W podtoruńskim Zalesiu na Jeziorze Chełmżyńskim odbyły się VII regaty o puchar Toruńskiego Klubu Żeglarskiego. Korzystne warunki przez dwa dni pozwoliły rozegrać 7 wyścigów. Dla mniej doświadczonych zawodników szczególnie wymagający okazał się drugi dzień rywalizacji, kiedy wiatr wyraźnie się wzmógł. Przy silniejszych podmuchach nie brakowało wywrotek, ale nad bezpieczeństwem uczestników czuwał brodnicki WOPR.

W mocno obsadzonej klasie optymist startowało 50 zawodników z całej Polski, m.in. Bydgoszczy, Białegostoku, Żnina, czy Świecia, nie licząc gospodarzy z TKŻ. Barwy Brodnickiego Klubu Żeglarskiego w tej klasie reprezentowali Weronika Kocieniewska, Karol i Filip Wojtera oraz Olaf Kędzia. Na tle utytułowanych ekip z Torunia i Żnina najlepiej wypadł Karol Wojtera. W swoim najlepszym wyścigu wywalczył wysoką, 13. lokatę. Wszystko wskazuje, że dla Karola były to ostatnie regaty w klasie optymist. Po czterech sezonach spędzonych za sterem "optyka", Karol przesiądzie się najprawdopodobniej na żaglówkę ISA 407.

Natomiast w najwyższej klasie Laser 4.7 zadebiutowała Martyna Twarogowska, zawodniczka BTŻ.

- Warunki do żeglowania były wspaniałe - komentuje Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - Życzyłbym naszym młodym żeglarzom, żeby zawsze im przychodziło rywalizować przy takim wietrze.

Zawodnicy BTŻ-u w najbliższym czasie mają przerwę w startach.

Szkolenie i udział w rywalizacji dofinansowuje Urząd Miejski w Brodnicy.
źródło: nadesłane