Nie lada gratka dla fanów filmów grozy - już dziś (4 listopada) w Brodnickim Domu Kultury trzy fantastyczne seanse. Gotowi na koszmary? Wstęp wolny!

Startujemy PUNKTUALNIE o 17:00, kultowym "LŚNIENIEM". Stanleya Kubricka - Amerykanina, który postanowił, że zostanie Brytyjczykiem. Przez długi czas mało kto w ogóle wiedział, jak wygląda ten słynny reżyser, ponieważ Kubrick nie lubił pokazywać się publicznie, udzielać wywiadów ani wygłaszać mądrości w telewizji. Krążą legendy, jak to reporterów dzwoniących do bram jego posiadłości, w Harpenden, w Anglii odprawiał, podając się za służącego, grzecznie informującego, że Kubrick wyjechał na zdjęcia. Tak, to on wymyślił film "A.I. Sztuczna inteligencja", który po jego śmierci nakręcił Steven Spielberg.

Kolejny film, to "GET OUT" - sensacja filmowa roku 2017, nominowana do Oscara aż w 4 kategoriach. Film, w reżyserii debiutującego długim metrażem Jordana Peele'a, zdobył ostatecznie statuetkę za "najlepszy scenariusz oryginalny" ("Uciekaj" przegrało z "Kształtem wody"). "GET OUT!" odniósł ogromny sukces kasowy. Nakręcony za niecałe pięć milionów dolarów zarobił na całym świecie ponad 250 milionów dolarów, zostając tym samym najbardziej kasowym filmem, nakręconym przez debiutującego reżysera, na podstawie oryginalnego scenariusza. Tym samym, pokonał liderujący przez kilkanaście lat "Blair Witch Project" (1999).


Na zakończenie kultowa już "OBECNOŚĆ" - wyreżyserowany przez Jamesa Wana film, to jeden z najlepszych i najlepiej ocenianych horrorów drugiej dekady XXI wieku. Głównym tematem opartego na faktach (p o w i e d z m y) filmu jest jedna ze spraw udokumentowanych przez słynnych i kontrowersyjnych - nie brakuje sceptyków, którzy zarzucają im fałsz i prefabrykację - badaczy zjawisk paranormalnych: Edwarda Warrena Mineya oraz Lorraine Ritę Warren (Patrick Wilson, Vera Farmiga), którzy w swojej karierze zbadali ponad 10.000 podobnych przypadków. 
Akcja filmu rozpoczyna się w 1971 roku, kiedy Roger (Ron Livingston) i Carolyn (Lili Taylor) Perronowie wprowadzają się do niszczejącego domu w Harrisville, na Rhode Island. Już w trakcie przeprowadzki dochodzi do dziwnego incydentu, gdy należący do rodziny pies Sadie nie chce wejść do środka. W trakcie pierwszych dni po przeprowadzce niewytłumaczalne zjawiska nasilają się - nocą wszystkie zegary zatrzymują się dokładnie o 3:07 nad ranem, a Sadie zostaje odnaleziona martwa...