Kto nie zna kultowego filmu „Kevin sam w domu”? To już pewne – we wtorek 24 grudnia w Wigilię, Polsat wyemituje go o 20.00. Nadawca informuje również o tym, ile będzie kosztował 30-sekundowy spot w przerwach reklamowych. Reklamodawcy będą musieli za niego zapłacić od 78,9 tys. zł do 86,3 tys. zł.

Niezmienna popularność „Kevina samego w domu” – ponad 4,5 mln widzów

„Kevin sam w domu” to nieśmiertelny film, który opowiada o rodzinie McAllisterów, chcącej wylecieć na Święta Bożego Narodzenia do Francji. W dzień wyjazdu powstaje ogromne zamieszanie, przez które omal nie spóźniają się na samolot. Koniec końców rodzina zapomina zabrać ośmioletniego Kevina (w tej roli Macaulay Culkin). Chłopiec zostaje sam w domu i od tej pory musi sam sobie radzić ze złodziejami (Joe Pesci i Daniel Stern).

Telewizja Polsat od wielu lat zajmuje się emisją kultowej produkcji. Rok temu, kiedy to „Kevin sam w Nowym Jorku” pojawił się w Wigilię o 20.05, film oglądało ponad 4,5 mln osób. Był to najgorętszy hit w telewizji. Na drugim miejscu plasował się „Rolnik szuka żony”, który zgromadził przed TV ponad 3,2 mln widzów.

Warto przypomnieć, że w 2010 roku, kiedy w ramówce Polsatu zabrakło filmu o Kevinie, na Facebooku zaprotestowało prawie 50 tys. osób. Z tego względu nadawca był zmuszony zmienić ramówkę, aby wyemitować popularny film. 

W tym roku oczywiście nie zabraknie Kevina. Reklamodawcy zaś za 30-sekundowy spot w przerwach reklamowych zapłacą nawet 86,3 tys. zł.