Aplikacja mobilna mObywatel już wkrótce zostanie wprowadzona – ostatni etap to podpisanie dokumentu przez prezydenta. Oznacza to, że niedługo nie będzie trzeba wozić ze sobą prawa jazdy. Warto więc zastanowić się nad pobraniem oraz instalacją aplikacji jak najszybciej.

Prawo jazdy w aplikacji – od kiedy będzie ważne?

Aplikacja umożliwia dodatkowo obsługę innych modułów, które sprawdzają się w przeróżnych sytuacjach. Ministerstwo Cyfryzacji nieustannie rozwija usługę o nowoczesne rozwiązania, a jako że jest darmowa, warto skorzystać z jej zasobów. Sprawny rozwój elektronicznego dostępu do przeróżnych urzędów oraz dokumentów ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Jakie będą dodatkowe moduły? Pierwszy pozwoli na przechowywanie elektronicznego prawa jazdy, drugi umożliwi skontrolowanie liczby punktów karnych kierowcy.Aplikacja mObywatelda się pobrać z Google Play oraz Apple AppStore. Platforma umożliwia jeszcze korzystanie z modułu mTożsamość (dowód osobisty), eRecepta, mPojazd oraz mLegitymacja. Do tego zawiera poradnik dla Polaków przebywających za granicą.