11 maja w Osieku odbył się finał X Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Szkół Podstawowych  „Gżegżółka”. Uczniowie szkół podstawowych z powiatu brodnickiego musieli zmierzyć się z trudnościami ortograficznymi.

Podczas tegorocznej edycji konkursu „Gżegżółka” w Osieku  ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu na najtrudniejsze dyktando promujące ideę Orderu Uśmiechu i działania Kawalerów Orderu Uśmiechu.

- Konkurs był też okazją do podsumowania działań podejmowanych w SP w Osieku z racji jubileuszu 50-lecia Orderu Uśmiechu i Roku Ireny Sendlerowej Dla uczestników ortograficznych zmagań przygotowano wystawkę prac dzieci – mapy myśli i projekty koszulek promujących działalność Ireny Sendlerowej, film dokumentalny poświęcony tej niezwykłej osobie, orderowe piosenki w wykonaniu osieckich Biedronek, spotkanie czytelnicze i zabawy z orderowym motywem w tle. Tego dnia w szkole gościł   Kawaler Orderu Uśmiechu – pana Ryszard Rynkowski- informują Jolanta Rutkowska i  T. Sadowski ze szkoły w Osieku.

W czasie finału konkursu zaproszeni goście, m.in. pani wicekurator Maria Mazurkiewicz i wicestarosta Mariusz Klonowski gratulowali zwycięzcom. Wśród patronów konkursu jest Starosta Brodnicki Piotr Boiński.

Wyniki dyktanda:

KATEGORIA: PRACA INDYWIDUALNA - UCZEŃ  

 1. miejsce

 Izabela Idzi, Szkoła Podstawowa im. KOU w Mrzeżynie (opiekun: p. Izabela Onisk)

 2. miejsce ex aequo

  Dominika Ostrowska, Szkoła Podstawowa im. KOU w Łukomiu (opiekun: p. Maria Chojnacka)

 Dominika Szumiło, Szkoła Podstawowa im. KOU w Stołecznej (opiekun: p. Wanda Angowska)

 3. miejsce ex aequo

 Katarzyna Misiorna, Publiczna Szkoła Podstawowa im. KOU w Śremie (opiekun: p. Piotr Duszyński)

 Katarzyna Grabania, Szkoła Podstawowa nr 3 im. KOU w Mysłowicach (opiekun: p. Grażyna Potoczny)

 Marta Opałka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. KOU w Nysie (opiekun: p. Aneta Szczepańska)

 Wyróżnienia:

 Marianna Fornalik, kl. IIIc Szkoły Podstawowej nr 1 im. KOU w Nysie

 Miłosz Sadowski, Szkoła Podstawowa im. KOU w Stołecznej (opiekun: p. Bogusława Wiśniewska)

 Kacper Wardaszewski, Szkoła Podstawowa im. KOU w Stołecznej (opiekun: p. Bogusława Wiśniewska)

 Aleksandra Lis, Szkoła Podstawowa im. KOU w Stołecznej (opiekun: p. Wanda Angowska)


KATEGORIA: PRACA ZESPOŁOWA

1. miejsce

Uczniowie kl. VII Szkoły Podstawowej im. KOU  w Tereszewie (opiekun: p. Iwona Wyszyńska)

2. miejsce ex aequo

Sebastian Nowakowski, Dominik Szymanowicz, Dawid Jędrzejczyk, Szkoła Podstawowa im. KOU w Mrzeżynie (opiekun: p. Izabela Onisk)

Maria Gałdyś, Martyna Banasiak, Natalia Buczko, Szkoła Podstawowa im. KOU w Mrzeżynie (opiekun: p. Izabela Onisk)

3. miejsce ex aequo

Dominika Ostrowska, Natalia Jasiak, Szkoła Podstawowa im. KOU w Łukomiu (opiekun: p. Maria Chojnacka)

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. KOU w Grali-Dąbrowiźnie (opiekun: p. Agnieszka Dołęga)

Wyróżnienia:

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. KOU w Grali-Dąbrowiźnie (opiekun: p. Agnieszka Dołęga)

Natalia Kowalska, Natalia Karwowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. KOU w Nysie

Justyna Dukat, Szymon Grosz, Róża Kuczmarz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. KOU w Olsztynie (opiekun: p. Jolanta Kołowska)

KATEGORIA: PRACA INDYWIDUALNA - NAUCZYCIEL

Ze względu na wysoki i zbliżony poziom nadesłanych prac, decyzją jury, nie przyznano miejsc. Oto laureaci:

pMaria Chojnacka, Szkoła Podstawowa im. KOU w Łukomiu

p. Ewa Staszak, Szkoła Podstawowa im. KOU w Łukomiu

p. Urszula Burda, Szkoła Podstawowa im. KOU w Łukomiu

pIzabela Onisk, Szkoła Podstawowa im. KOU w Mrzeżynie

p. Grażyna, Potoczny Szkoła Podstawowa nr 3 im. KOU w Mysłowicach

p. Beata Lipińska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. KOU w Nysie

p. Irena Głasek, Szkoła Podstawowa nr 1 im. KOU w Nysie

p. Wanda Angowska, Szkoła Podstawowa im. KOU w Stołecznej

 p.Bogusława Wiśniewska, Szkoła Podstawowa im. KOU w Stołecznej

p. Elżbieta Bożek, Szkoła Podstawowa im. KOU w Stołecznej